25.02.2018

Як захистити взуття від солі?

Як захистити взуття від солі

У зимовий період часу взуття піддається особливо сильному впливу хімічного характеру з боку різного роду реагентів, серед яких найчастіше зустрічається сіль, яка використовується вітчизняними комунальними службами в боротьбі з ожеледицею. Про те, як уберегти своє взуття від негативного впливу ми з вами сьогодні і поговоримо.

Реагенти та їх вплив на взуття в зимовий період

Шкіряна і замшеве взуття при постійному контакті з сіллю досить швидко втрачає свої основні параметри: на її поверхні утворюються розлучення і незмивний наліт, а сам матеріал втрачає еластичність, піддається деформації.
Свій негативний вплив сіль надає і на шви, роз’їдаючи нитки, що призводить до того, що черевики, як кажуть в народі, починають «вимагати каші».
У комплексі все це не кращим чином позначається на періоді служби вошого взуття – навіть найдорожчі моделі можуть повністю вийти з ладу вже через пару місяців.
Саме тому не потрібно економити на захисті – краще витратити пару сотень на захисні засоби, ніж викладати тисячі на покупку нового взуття.

Захист для шкіряного взуття

Нове взуття зі шкіри слід відразу ж обробити просоченнями на водовідштовхувальним основі – це дозволить не тільки забезпечити надійне покриття, що оберігає від вологи, але і додасть шкірі додаткову еластичність.
Обов’язковою є і щоденне вологе чищення – мити взуття слід відразу ж по приходу додому, ще до того моменту, поки сіль не вбралася в поверхню шкіри і остаточно не висохла.
По завершенню миття потрібно висушити взуття при кімнатному температурному режимі. Біля батареї сушити не варто – на поверхні можуть утворитися тріщини, нехай і малі за розміром, але все ж помітні.
Висушене взуття слід покрити шаром крему на основі тваринних жирів або натурального воску. Це допоможе сформувати на шкірі особливу захисну основу, що перешкоджає попаданню вологи, а також підвищить загальну естетику вироби.

Народні способи захисту взуття зі шкіри

Досить ефективно борються з сіллю і народні методи. Взуття можна змащувати різними маслами рослинного типу – оливковою, соняшниковою або лляним. Наносити їх слід на чисте і сухе взуття. Одночасно з формуванням на поверхні водовідштовхувального покриття, масло додає їй і блиску. Оптимальний варіант – масло, яке не має запаху.
Досить популярні також і жирні креми, в тому числі «Дитячий крем», а також крем для рук з живильним основою. Хоча варто пам’ятати, що їх застосування здатне не кращим чином вплинути на естетику вашого взуття – можливі ситуації, коли нанесення крему може призвести до деякого потускнению шкіри.

Як уберегти від солі нубуковой або замшеве взуття

Взуття з нубука або замша – явно не найкраще рішення для носіння в зимовий період – вона дуже сприйнятлива до вологи і мокрому снігу. Таке взуття уберегти від солі набагато важче, ніж моделі зі шкіри, хоча і тут немає нічого неможливого. Сьогодні є безліч всіляких просочень, що дозволяють сформувати на поверхні надійне водовідштовхувальне покриття і не призводять до злипання ворсу.
Чистку взуття слід вести в мильній воді, попередньо додавши в неї нашатирний спирт або ж використовувати особливі чистячі препарати аерозольного типу. Дуже добре справляються з цією справою гумові щітки – вони прибирають з взуття не тільки сіль, а й інші забруднення.
І пам’ятайте, доглядаючи за взуттям із замші, слід відмовитися від крему, воску і рослинних масел – ні до чого хорошого це не призведе.